MASZYNY WYD. | SMF

Firma SMF Poland specjalizuje się w produkcji maszyn wydmuchowych (inaczej nazywane: rozdmuchiwarki  lub butelczarki) do produkcji butelek PET oraz PP.  Wszystkie maszyny pracują w oparciu o dwustopniową technologie produkcji butelek, a więc do  produkcji gotowej butelki wykorzystywane są  półprodukty w postaci preformy.  Maszyny marki  SMF sprzedawane są na całym świecie, a ich producent  firma SMF Poland może pochwalić się setkami zrealizowanych projektów, z których każdy był dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta.

W ofercie firmy znajdują się liniowe maszyny wydmuchowe, które charakteryzują się stosunkowo niską lub średnią wydajnością (do 12.000 butelek /h), niezawodnością, prostotą obsługi oraz najwyższym poziomem technologicznym. Oferta maszyn wydmuchowych została podzielona na kilka serii, co można z łatwością zauważyć przeglądając naszą stronę internetową. Znajdują się wśród nich półautomatyczne maszyny JUMBO, maszyny STRATOS do produkcji dużych butelek, oraz uniwersalne maszyny automatyczne COMBI, HS oraz OPTIMA do produkcji butelek o pojemności do 3,0l, które różnią się wydajnością oraz stopniem zaawansowania technologicznego. Każda z tych serii zawiera kilka modeli maszyn. Tak szeroka oferta pozwala zaspokoić zróżnicowane potrzeby naszych klientów.

Firma SMF dostarcza kompletne rozwiązania pod klucz, które oprócz maszyny wydmuchowej obejmują również:

  • dobór preformy oraz jej dostawcy
  • Projekt butelki
  • Wykonanie form wydmuchowych (matryc)
  • Urządzenia peryferyjne do załadunku preform
  • Transportery butelek
  • Stacje kompresorów
  • Instalacja i szkolenie personelu

Wieloletnie doświadczenie w produkcji i instalacji maszyn wydmuchowych w różnych warunkach przemysłowych oraz doświadczona kadra powodują, że jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalne doradztwo oraz obsługę nawet najbardziej wymagającym klientom. Współpracując z firmą SMF Poland masz pewność, że nie zostaniesz z żądnym problemem sam.  Serwis posprzedażowy jest do dyspozycji naszych klientów 24h / 7 dni w tygodniu.

Zakres standardowego, automatycznego zestawu do produkcji butelek dostarczanego przez SMF zawiera:

1)      Maszynę wydmuchową PET lub PP

2)      System automatycznego załadunku preform

3)      Wywrotnica do preform (opcjonalnie)

4)      Odbiornik gotowych butelek

5)      Szafa elektryczna oraz układ sterowania z panelem PLC

6)      Stacja kompresorów powietrza

7)      System wodnego chłodzenia

KRÓTKI OPIS DWUSTOPNIOWEJ TECHNOLOGII PRODUKCJI BUTELEK PET / PP

Wszystkie maszyny produkowane przez SMF Poland wykorzystują tzw. podwójny proces produkcyjny (dwustopniowy). Pierwszym etapem jest produkcja preform. Ze względu na wysoki koszt maszyn do wytwarzania preform (wtryskarek), najczęściej przedsiębiorcy decydują się na zakup gotowych preform od zewnętrznego dostawcy. Ostateczne opakowanie (butelka) powstaje w ramach procesu rozdmuchu realizowanego przez maszyny wydmuchowe oferowane przez SMF.  Jest to drugi etap całego procesu produkcyjnego, który  został przedstawiony dokładniej na poniższym schemacie:

PROCES PRODUKCJI BUTELKI Z PREFORMY

 1 – Uplastycznienie preform w piecu.

2 – Otwarcie formy wydmuchowej (przy wykorzystaniu zamykarki) oraz załadowanie uplastycznionej preformy.

3 – Zamknięcie formy.

4 – Ukształtowanie butelki przy wykorzystaniu powietrza o wysokim ciśnieniu oraz belki rozciągu.

5 – Otwarcie formy i „przekazanie butelki” na odbiornik.

6 – Gotowa butelka do transportu na przenośniku powietrznym (lub innym).