MULTICOLTER | SMF

MULTICOLTER

multicoater-100

Multicoater-100 (MC-100)

Multicoater-100 (MC-100) jest pierwszym samojezdnym urządzeniem dzięki któremu możliwa jest kompleksowa konserwacja kostki brukowej. Urządzenie to pozwala na przeprowadzenie opatentowanego procesu trwałego usuwania wykwitów wapiennych oraz impregnacji powierzchni kostki brukowej. Cały proces odbywa się przy użyciu tylko jednego urządzenia MC-100 z wykorzystaniem preparatów produkowanych przez SMF.

Zastosowanie urządzenia

Urządzenie przeznaczone jest do realizacji opatentowanego procesu, który obejmuje:

  • Czyszczenie kostki brukowej
  • Trwałe usuwanie wykwitów wapiennych
  • Impregnację kostki brukowej

Zabiegi te standardowo wykonuje się w wielu etapach, oddzielnie za pomocą różnych odrębnych urządzeń przeznaczonych do poszczególnych czynności, np. myjek wysokociśnieniowych, opryskiwaczy, szorowarek i innych. Powoduje to, że proces ten jest skomplikowany, długotrwały i mało skuteczny.

Multicoater-100 w połączeniu z najwyższej jakości preparatami chemicznymi produkowanymi przez SMF, zapewnia przeprowadzenie tego procesu w sposób sprawny i efektywny. Wykwity wapienne zostaną trwale usunięte, a kostka zostanie zaimpregnowana co zabezpieczy ją przed działaniem czynników atmosferycznych oraz zabrudzeniami. Powłoka powstała w wyniku impregnacji kostki brukowej spowoduje, że woda oraz różnego rodzaju oleje (w tym oleje silnikowe) nie będą
wsiąkały w kostkę. Jest to urządzenie samojezdne, a więc wygodne w eksploatacji. Urządzenie czyszcząco-impregnujące jest modułowej budowy.

kabina-operatora_200Kabina operatora uklad-szczeorek-czyszczacych_200Układ szczotek czyszczących
modul-impregnujacy_200Moduł impregnujący modul-usuwajacy-wykwity_200Moduł usuwający wykwity

Każdy moduł odpowiada za inny etap procesu i może być demontowany w zależności od potrzeb. Przykładowo, gdy proces ograniczymy tylko do mycia możemy zdemontować moduł odpowiedzialny za impregnację. W ten sposób zmniejszymy wagę urządzenia i zużycie paliwa. Urządzenie można stosować do nowej kostki brukowej w celu jej zabezpieczenia jak i do kostki eksploatowanej przez dłuższy czas, w celu jej odświeżenia i zabezpieczenia na kolejne lata użytkowania.

 

Zalety urządzenia

  • kompleksowa konserwacja kostki brukowej (lub innych powierzchni betonowych) w jednym procesie,
  • trwałe usuwanie wykwitów i impregnacja kostki brukowej,
  • urządzenie jest samojezdne typu „sit-on” (operator siedzi na fotelu zamontowanym na urządzeniu),
  • modułowa budowa (każdy moduł odpowiada za inny etap procesu i może być demontowany w zależności od potrzeb),
  • nadaje się do nowej kostki brukowej, jak i powierzchni betonowych eksploatowanych dłuższy czas.

Pobierz ulotkę w formacie PDF.

 

Polecamy nasze preparaty

 

purgo-impregna-1000sm
Preparat do czyszczenia (ulotka w PDF).